ELBURG – Een vrachtwagen in Elburg heeft dinsdagavond een boom en meerdere hekwerken geraakt bij de Prins Willem Alexanderschool. Het voertuig was op de Zuiderzeestraatweg Oost van de weg geraakt. Op het schoolplein speelden op dat moment kinderen. Zij bleven volgens Hulz Media ongedeerd, maar waren hevig geschrokken.
Door Iris A.V. Heerschop
Vrachtwagen in Elburg raakt van de weg
Politie, brandweer Elburg en een ambulance werden rond 18.19 uur opgeroepen. De chauffeur reed vanuit Nunspeet richting Elburg. Volgens Hulz Media verloor hij vermoedelijk tijdens het rijden het bewustzijn. De oorzaak van het ongeval staat daarmee nog niet vast.
De vrachtwagen kwam op de andere weghelft terecht. Een tegemoetkomende automobilist kon het voertuig op het laatste moment ontwijken. Daarna reed de vrachtwagen een boom omver en belandde hij op het fietspad.
Daar werden meerdere stalen en stenen hekwerken vernield. Het voertuig kwam enkele meters verderop bij de school tot stilstand. Door de botsing met het stenen hekwerk vloog een stuk steen tegen een schoolraam. Het bleef daarin steken.
Kinderen ongedeerd, chauffeur naar ziekenhuis
De kinderen op het schoolplein raakten niet gewond. Verschillende kinderen schrokken wel hevig van de aanrijding en de schade vlak bij hun speelplek.
Ambulancepersoneel onderzocht de chauffeur ter plaatse. Hij is daarna naar het ziekenhuis gebracht. Of hij bij het ongeval verwondingen heeft opgelopen, is niet bekend.
Berging vrachtwagen in Elburg kost veel tijd
Bergingsbedrijf Stouwdam kwam met twee bergingsvoertuigen om de vrachtwagen en de trailer af te voeren. De berging duurde geruime tijd. Door de zware schade was het lastig onderdelen, waaronder de aandrijfas, te demonteren.
De vrachtwagen en de trailer zijn uiteindelijk afzonderlijk naar het terrein van Stouwdam in Oldebroek gebracht. Een medewerker van de provincie Gelderland maakte het wegdek schoon en ruimde brokstukken op.
Tijdens de afhandeling was de weg afgezet. Toch reden enkele automobilisten door de afzetting. Volgens Hulz Media kregen meerdere bestuurders daarvoor een bekeuring.
Vragen over het ongeval bij Elburg
Waar gebeurde het ongeval op de route vanuit Nunspeet?
De vrachtwagen in Elburg raakte van de weg op de Zuiderzeestraatweg Oost, ter hoogte van de Prins Willem Alexanderschool. De chauffeur reed vanuit Nunspeet richting Elburg.
Zijn de kinderen op het schoolplein gewond geraakt?
Nee. Volgens Hulz Media bleven de spelende kinderen ongedeerd. Verschillende kinderen waren wel hevig geschrokken.
Meer nieuws
Voor meer nieuws kunt u
Nunspeet Nieuws toevoegen op
Facebook en
Instagram. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren.
Apeldoorn Nieuws en
Harderwijk Nieuws en
Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op de Facebook-pagina voor jouw gemeente van Nieuws.nl? Mail dan naar
[email protected]. Je kunt voor je nieuwsberichten ook de redactie bereiken via deze mail of bel naar
06-42022831. Bron: Hulz Media.