Even uit de drukte met een rustige natuurwandeling bij Vierhouten

26 mei , 9:35Nieuws
vierhouten
Bosbaden is een rustige manier om de natuur anders te beleven. Bij Vierhouten kunnen deelnemers op vrijdag 29 mei 2026 en vrijdag 12 juni 2026 meedoen aan een wandeling vol stilte, aandacht en ontspanning. De activiteit van Nunspeet uit de Kunst is bedoeld voor mensen die even willen vertragen.

Bosbaden helpt om bewust te vertragen

Bij bosbaden draait het niet om kilometers maken of stevig doorstappen. De wandeling gaat juist langzaam, zodat deelnemers meer aandacht krijgen voor wat er om hen heen gebeurt. Denk aan het geluid van vogels, de geur van bomen, het licht tussen de bladeren en het gevoel van de grond onder je voeten.
De wandeling start beide dagen om 10.00 uur bij ’t Frusselt in Vierhouten. Dat ligt vlak bij de Elspeterheide, een plek waar bos, heide en rust dicht bij elkaar komen. De tocht duurt ongeveer twee uur. Daardoor is er genoeg tijd om de natuur echt op je in te laten werken.

Aandacht voor stilte en zintuigen

Bosbaden komt voort uit het idee dat natuur helpt om spanning los te laten. Deelnemers krijgen tijdens de wandeling eenvoudige uitnodigingen om beter te kijken, te luisteren, te ruiken en te voelen. Dat maakt de activiteit anders dan een gewone wandeling door het bos.
Voor veel mensen is het dagelijks leven druk. Telefoons, afspraken en verplichtingen vragen steeds aandacht. Tijdens bosbaden valt dat tempo juist weg. Deelnemers hoeven niets te presteren, niets te bewijzen en nergens snel te zijn.
De lage snelheid maakt de wandeling geschikt voor een brede groep. Ook mensen die niet vaak wandelen, kunnen op een rustige manier meedoen. Het gaat vooral om beleven, niet om conditie.

Aanmelden voor de wandeling

Deelname aan bosbaden kost 10 euro per persoon. Reserveren en vooraf betalen kan via de website van Nunspeet uit de Kunst. Daar staat ook meer informatie over andere activiteiten in de natuur en cultuuragenda.
De wandelingen bij Vierhouten zijn op vrijdag 29 mei en vrijdag 12 juni. Beide keren begint de activiteit om 10.00 uur. Wie behoefte heeft aan rust, stilte en een frisse blik op de natuur, vindt hier een laagdrempelige manier om even op adem te komen.

Vragen en antwoorden bosbaden

Wat is bosbaden?
Bosbaden is rustig aanwezig zijn in de natuur. Je wandelt langzaam, gebruikt je zintuigen en neemt bewust tijd voor je omgeving.
Waar is deze activiteit?
De wandeling start bij ’t Frusselt in Vierhouten. Dat ligt in de buurt van de Elspeterheide.
Wanneer kan ik meedoen?
De wandelingen zijn op vrijdag 29 mei 2026 en vrijdag 12 juni 2026. De start is beide dagen om 10.00 uur.
Hoe lang duurt de wandeling?
De activiteit duurt ongeveer twee uur. Het tempo ligt laag.
Moet je een ervaren wandelaar zijn?
Nee. De wandeling is juist geschikt voor mensen die rustig willen wandelen. Conditie is niet het belangrijkste.
Wat kost deelname?
Deelname kost 10 euro per persoon. Reserveren en betalen kan vooraf via Nunspeet uit de Kunst.
vierhouten

Meer nieuws                     

Voor meer nieuws kunt u Nunspeet Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Apeldoorn Nieuws en Harderwijk Nieuws en Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op de Facebook-pagina voor jouw gemeente van Nieuws.nl? Mail dan naar [email protected]. Je kunt voor je nieuwsberichten ook de redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.
loading

Loading articles...

Loading