Het is zover: de nieuwe tunnel bij station Nunspeet gaat zaterdag 19 april open voor verkeer. Deze tunnelopening is een belangrijke stap in de vernieuwing van de hele stationsomgeving. Niet alleen voor automobilisten, maar ook voor hulpdiensten en omwonenden is dit goed nieuws.
De officiële tunnelopening vindt plaats op zaterdagochtend 19 april om 08.00 uur. De hekken gaan dan open en de eerste die door de tunnel rijdt, is de oudste inwoner van Nunspeet: de heer Prins, inmiddels 102 jaar oud. Samen met de burgemeester, een wethouder, de regiodirecteur van ProRail en alle brandweervoertuigen van Nunspeet vormt hij een feestelijke colonne. De brandweer rijdt graag mee, want de tunnel betekent voor hen minder oponthoud bij spoedritten. Geen gesloten spoorbomen meer die kostbare minuten kosten bij brand of ongeluk.
De tunnelopening is onderdeel van het grote project rondom de stationsomgeving, dat in 2026 helemaal klaar moet zijn. Wethouder Mark van de Bunte is trots op deze mijlpaal: “We vieren op 19 april ook 80 jaar vrijheid. Dat deze tunnel juist op die dag opengaat, maakt het extra bijzonder.” De tunnel vervangt de drukke spoorwegovergang bij de Elspeterweg, wat zorgt voor veel minder wachttijd en meer verkeersveiligheid. De rest van het project – zoals de aanleg van wandelpaden, nieuwe bushaltes en groenvoorziening – loopt op schema.
Rondom de tunnelopening vinden er nog diverse werkzaamheden plaats. Zo is op 17 en 18 april de Elspeterweg in beide richtingen afgesloten voor asfaltwerkzaamheden. De Eperweg is tijdelijk de enige toegangsweg vanaf de A28, maar wordt tijdens de spits deels afgesloten om files te voorkomen. Na de tunnelopening wordt ook de fietsenstalling bij het station stap voor stap verplaatst naar de nieuwe locatie. Let in het Pinksterweekend (6 t/m 9 juni) op: dan rijden er geen treinen en wordt de oude spoorwegovergang verwijderd.
Voor meer nieuws kunt u Nunspeet Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Apeldoorn Nieuws en Harderwijk Nieuws en Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op de Facebook-pagina voor jouw gemeente van Nieuws.nl? Mail dan naar [email protected]. Je kunt voor je nieuwsberichten ook de redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.