De gemeenteraad van Nunspeet heeft er mee ingestemd dat de gemeente de onbebouwde gronden bij de GPS (Gecombineerde Pluimvee Slachterijen) in Nunspeet aankoopt.
Nadat eind 2020 de GPS failliet is verklaard heeft de curator het bedrijf en de gronden verkocht aan een derde. Van de nieuwe eigenaar koopt de gemeente 5 hectare niet bebouwde gronden aan, en zal dit als bouwgrond weer gaan uitgeven voor bedrijfsvestiging op De Kolk. Ook koopt de gemeente van de nieuwe eigenaar 65% van de vrijkomende stikstofrechten (door de bedrijfsbeëindiging van de kippenslachter). Deze zal de gemeente o.a. inzetten bij de ontwikkeling van de Stationsomgeving.
De gemeente is voornemens om de aangekochte gronden uit te geven aan lokaal georiënteerde bedrijven, zodat de werkgelegenheid behouden blijft voor Nunspeet. Voor de zichtlocaties zullen er beeldkwaliteitseisen gelden zodat bij de toegang tot de Kolk er een representatief beeld ontstaat. Wethouder Jaap Groothuis is blij met de aankoop: “Zowel het gemeentebestuur als de nieuwe eigenaar van de failliete GPS-boedel (Schootbrugge Holding BV) willen een kwalitatief goede ontwikkeling van ook dit deel van bedrijventerrein De Kolk. Door aankoop van deze gronden houdt de gemeente de regie hierover in eigen hand.”
Voor meer nieuws kunt u Nunspeet Nieuws
toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Apeldoorn Nieuws en Harderwijk Nieuws en Ermelo Nieuws
. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op de Facebook-pagina voor jouw gemeente van Nieuws.nl? Mail dan naar [email protected]
of bel naar 06-36455297. Je kunt ook de redactie bereiken via mail en telefoon: [email protected] of bel naar 06-17732224.