Gemeente Nunspeet ziet af van vast evenemententerrein

21 jul 2024, 9:34 Nieuws
ontwerp zonder titel 2024 07 21t093659112

Een plan om een vast evenemententerrein in Nunspeet te creëren is van de baan. Gemeente en organisatoren zijn het erover eens dat zo'n plek niet wenselijk is. Daarmee komt een einde aan de wens van GemeenteBelang Nunspeet voor een vast terrein voor evenementen.

Onenigheid over locatie

Tijdens participatieavonden bleek al snel dat er weinig animo was voor een vast evenemententerrein. Ondernemers en organisatoren vinden het geen goed idee om activiteiten buiten het centrum te houden. Voorstellen voor locaties zoals bedrijventerrein De Kolk en het gebied rondom sportcomplex De Wiltsangh werden niet positief ontvangen. Belangrijkste argumenten: Terrein ver van centrum en weinig faciliteiten.

Veel evenementen zoals de Eibertjesmarkt en beachvolleybal trekken bezoekers naar het centrum, wat goed is voor lokale bedrijven. Deze evenementen verplaatsen naar een afgelegen terrein zou de sfeer en de aantrekkingskracht verminderen. De gemeente heeft daarom besloten het plan niet verder te ontwikkelen.

Budget en realiteit

Hoewel er 300.000 euro gereserveerd was voor de inrichting van een evenemententerrein, waren er twijfels of dit voldoende zou zijn. Ondernemers gaven aan dat de voorgestelde locaties niet aantrekkelijk zijn en dat het budget niet genoeg zou zijn om een goed alternatief te bieden voor het huidige marktplein. Ook bleek er tijdens een rondvraag onder belanghebbenden weinig behoefte aan een vaste plek. De gemeente Nunspeet lijkt niet enthousiast over extra activiteiten in de toch al drukke toeristenseizoen, volgens sommige ondernemers.

GemeenteBelang Nunspeet teleurgesteld

Pieter-Jan van Rossen, fractievoorzitter van GemeenteBelang Nunspeet, is teleurgesteld dat het plan voor een evenemententerrein niet doorgaat. Zijn partij pleit al jaren voor een vaste locatie voor evenementen en had gehoopt op meer steun. Van Rossen benadrukt dat zijn partij na het zomerreces kritische vragen zal stellen en blijft bij het standpunt dat een multifunctioneel terrein nodig is.

Het college van burgemeester en wethouders concludeert echter dat er geen noodzaak is voor een vaste locatie, mede omdat bestaande evenementen al goed lopen op hun huidige plekken. Alleen als de gemeenteraad in september anders beslist, zal er verder gezocht worden naar een geschikte locatie. De gereserveerde 300.000 euro blijft voorlopig onbenut, tenzij blijkt dat er alsnog draagvlak is voor een evenemententerrein.

De discussie over een evenemententerrein in Nunspeet laat zien hoe lastig het kan zijn om verschillende belangen en visies bij elkaar te brengen. Terwijl de gemeente en sommige organisatoren geen noodzaak zien, blijft GemeenteBelang Nunspeet overtuigd van het belang van een vaste plek voor toekomstige evenementen.

Meer nieuws               

Voor meer nieuws kunt u Nunspeet Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Apeldoorn Nieuws en Harderwijk Nieuws en Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op de Facebook-pagina voor jouw gemeente van Nieuws.nl? Mail dan naar [email protected]. Je kunt ook de redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.